/Files/images/patrotichne_vihovannya/2024/ЗАГОЛОВОК.png

/Files/images/patrotichne_vihovannya/2024/Вислів Сухомлинського.png

Патріотизм (грєц. patris — батьківщина) — любов до Батьківщини, відданість їй і своєму народу.

Без любові до Батьківщини, готовності примножувати її багатства, оберігати честь і славу, захищати її свободу і незалежність, людина не може бути свідомим громадянином і моральною особистістю.
Патріотичне виховання дошкільників — це невід'ємна складова усього освітнього процесу в системі дошкільної освіти України. Формування національної свідомості та громадської відповідальності починається з раннього віку і триває протягом усього життя.
В ЗДО патріотичне виховання реалізується відповідно до чинних програм і ґрунтується на таких принципах:

/Files/images/patrotichne_vihovannya/2024/Принципи національно-патріотичного виховання.png

Виходячи з семи основних принципів перед педагогом постають такі завдання національно-патріотичного виховання дітей дошкільного віку:

/Files/images/patrotichne_vihovannya/2024/Завдання патріотичного виховання.png

Почуття патріотизму та національної гідності формуються на основі інтересу дітей до власного оточення. Дорослі впливають на дитину вчинками, поглядами та моделлю поведінки, адже в ранньому віці малюк спершу фіксує емоційне ставлення, а вже потім засвоює певні знання. Організовувати відповідну роботу варто за напрямами, щоб позитивно вплинути на процес становлення особистості-патріота.

/Files/images/patrotichne_vihovannya/2024/Напрями патріотичного виховання.png

Сім’я та краєзнавство

Дитина має знати своє походження та історію роду.
Засвоїти ці знання допоможе дерево родоводу, в якому чітко прослідковуються родинні зв’язки.

/Files/images/patrotichne_vihovannya/2024/familytree60938051280w300.png

Дізнавшись, ким були пращури і чого вони досягли, діти намагатимуться наслідувати їх. Це створить атмосферу причетності до спільної справи, в даному випадку – розвитку України.
Дошкільнята молодшої групи мають знати назву малої батьківщини (міста чи села) і мати загальне уявлення про Україну.
У старшій групі — називати визначні місця, знати столицю країни, мати уявлення про походження свого села чи міста.
«Територіальний» підхід у вихованні патріотичних почуттів здійснюється за принципом «від найменшого — до найбільшого». Сформувавши уявлення про рідну вулицю, село, район і місто дитина цілісно сприйме свою країну.

Народознавство

Вивчення традицій, звичаїв, культури є важливим напрямом національно-патріотичного виховання в закладі дошкільної освіти. Потрібно знайомити вихованців з культурними надбаннями та цінностями українців, пояснюючи зв’язок минулого та майбутнього.
Народні традиції закладають смаки, погляди та норми поведінки, характерні українському народу (гостинність, шанування старших, піклування про менших). Вивчаючи їх, дитина зможе ідентифікувати себе за національною приналежністю, відчути українцем.

Історія держави, символи

Знайомитись з основними історичними подіями дитина починає ще змалечку. Від вашого ставлення до історичних фактів залежить якість патріотичного виховання. Потрібно пояснювати дітям, що таке символи, навіщо вони потрібні та що в собі несуть.

/Files/images/patrotichne_vihovannya/2024/5f0f45ba0c7dd46b412072994a495ada.jpg

/Files/images/patrotichne_vihovannya/2024/пв13.jpg

Навколишній світ та суспільство

Патріотичне виховання в ЗДО невід'ємно пов’язане з уявленням дитини про навколишній світ. Для формування громадської позиції слід накопичувати знання про життя навколо, доповнюючи їх враженнями й моральними оцінками.
Уявлення дошкільників про суспільство формується двома шляхами:
• індивідуально, природно — під впливом щоденних подій, ситуацій, різноманітності життя;
• комплексно, цілеспрямовано — під час систематизованого освітньо-виховного процесу.
Перший шлях збагачує яскравими емоціями, а другий — узагальнює враження та наштовхує на підсумки.
Дітей варто ознайомлювати з навколишнім світом, обираючи цікаві та ефективні форми роботи — екскурсії,спостереження, заняття з розвитку мовлення. Слід звертати особливу увагу на власний досвід вихованців. Образи, які на життєвій основі створила їх уява, допоможуть дітям швидко зорієнтуватися в знайомих уявленнях і усвідомити нові. Показником рівня сформованості патріотичних почуттів є ставлення дітей до суспільних подій та процесів.

Кiлькiсть переглядiв: 42

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.